2017 Go-Ride Winter Series Points Competition

 

ERCC Winter Series 2017

Points Competition -Final Results

Congratulations to all our winners!

U8s

Name Club / School M/F Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Total Award
Isabel Beale LVYCC F 3 1 1 5 1st Girl
Elijah Storti CC Ashwell M 1 2 3 6 1st Non-Road
Austin Skinner St. John’s School M 4 3 1 8 1st Boy Road Bike
Toby Lashmar ERCC M 2 3 4 9 2nd Boy Road Bike Highest Placed ERCC Member
Arnu Wells ERCC M 6 5 0 2 13 2nd Non-Road
Alfie Harman St. Ursula’s Primary M 4 5 6 15 3rd Non-Road
Luca Marriott LVYCC M 5 6 6 17
Nathan Brown ERCC M 0 7 7 7 21
Henry Jago ERCC M 10 8 10 28

 

U10s

Name Club / School M/F Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Total Award
Henry Ram LVYCC M 2 1 1 4 1st Boy
Hugo Hernandez LVYCC M 2 2 1 5 2nd Boy
Michael Marriot LVYCC M 0 4 3 2 9 3rd Boy
Oliver Beale LVYCC M 3 3 4 10
Lochlan Dyer LVYCC M 6 7 4 17
Aimee Taylor Oxonians F 7 0 7 8 22 1st Girl

 

U12s

Name Club / School M/F Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Total Award
Calum Moir B&DCC M 1 1 1 3 1st Boy
Ethan Storti CC Ashwell M 3 2 4 9 =2nd Boy
Thomas Mead LVYCC M 0 4 2 3 9 =2nd Boy
Charlie Yardy LVYCC M 0 5 4 5 14
Brody Knight LVYCC M 10 3 2 15
Freddie Graves LVYCC M 11 6 17
Alex Taylor Oxonians M 7 7 7 0 21
Aimee O’Sullivan LVYCC F 9 5 10 24 1st Girl
Lucy Warner LVYCC F 10 8 6 24 2nd Girl
Carys Dodd B&DCC F 13 8 5 26 3rd Girl

 

U14s

Name Club / School M/F Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Total Award
Alfie Salmon LVYCC M 2 3 2 7 1st Boy
Rudy Knight LVYCC M 3 2 8 13 2nd Boy
Zoe Warner LVYCC F 6 4 6 16 1st Girl
Damian Dodd B&DCC M 7 5 7 19 3rd Boy
Jack Charlton-Hunt LVYCC M 8 6 6 20
Callum Biggs LVYCC M 5 7 11 23
Mina Wilson LVYCC F 11 7 8 26 2nd Girl
Gaurav Meher LVYCC M 10 8 10 28
Amy Harvey B&DCC F 13 9 9 31 3rd Girl
Lilly White B&DCC F 12 11 17 40

 

U16s

Name Club / School M/F Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Total Award
Liam Hanks B&DCC M 1 1 1 3 1st Boy
Harrison Mayo B&DCC M 2 2 2 6 2nd Boy
Reuban Davey Abelllio SFA RacingTeam M 3 4 6 13 =3rd Boy
Zak Seddon Becontree Wheelers CC M 4 0 5 4 13 =3rd Boy
Ellie-mae Pledger LYVCC F 8 5 6 19 1st Girl
Tilly Malbon B&DCC F 6 7 9 22 2nd Girl
Kess Claxton Travers Bikes F 9 9 8 26 3rd Girl
Matthew Sheers ERCC M 5 8 14 27 Highest Placed ERCC Member
Molly Cutmore Hadleigh CC F 10 9 15 34